Co zrobić gdy pies się trzęsie

Co to znaczy, że pies ma dreszcze?

To, że pies się trzęsie, nie musi od razu oznaczać, że jest chory i coś mu dolega. Radość, napięcie, stres lub strach są bardzo częstymi przyczynami tego zjawiska. U niektórych ras występuje ono naturalnie. Bodźcem do tej reakcji może być również starość lub niepewność

Dlaczego pies potrząsa głową?

Pies potrząsa głową, gdy odczuwa dyskomfort w uszach, taki jak swędzenie. Jeśli pies robi to od czasu do czasu, nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak pies stale potrząsa uszami, należy jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem.

Czy pies trzęsie się z bólu?

Niektóre psy również trzęsą uszami z bólu. W takim przypadku pies może być ospały, apatyczny, odmawiać jedzenia lub zabawy. Dlatego też, jeśli zauważysz nagłe drżenie u swojego psa, powinieneś zmierzyć mu temperaturę i sprawdzić, czy nie doznał urazu. Niestety, czasami drżenie jest zwiastunem poważnej choroby.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: