Co zrobić gdy pies zje czekoladę

Co się stanie, jeśli pies zje czekoladę?

Pierwsze objawy zatrucia teobrominą u psów mogą pojawić się zaledwie kilka godzin po zjedzeniu czekolady. Zazwyczaj pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć u czworonoga, jest znaczny niepokój i nienaturalne pobudzenie. Niektóre psy doświadczają również biegunki, wymiotów i drgawek

Ile teobrominy znajduje się w mlecznej czekoladzie?

Czekolada jest źródłem teobrominy i, w mniejszych ilościach, innej metyloksantyny, kofeiny. Trzydzieści gramów mlecznej czekolady zawiera 44-56 mg teobrominy i 5-10 mg kofeiny, podczas gdy trzydzieści gramów ciemnej czekolady zawiera odpowiednio 134 mg i 21 mg każdej z tych trucizn (1).

Jak szkodliwa jest czekolada dla psa?

Czy pies może jeść czekoladę? Nie jest to mądre posunięcie, ponieważ teobromina znajdująca się w tym produkcie, a mianowicie w ziarnach kakaowych, jest toksyczna dla psów i innych zwierząt, takich jak papugi, konie i koty. Śmiertelna dawka teobrominy wynosi 200-300 mg na kilogram masy ciała psa.

Ile czekolady jest szkodliwe dla psa?

Kiedy więc zastanawiamy się, ile czekolady zabije psa o wadze 3 kg, przeliczenie jest proste. Dla psa o wadze 3 kg, takiego jak yorkie, śmiertelne stężenie teobrominy wynosi 600 mg. Aby osiągnąć to stężenie, pies musiałby zjeść 56 g ciemnej czekolady, czyli ponad 9 kostek.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: