Co zrobić żeby pies nie sikał w domu

Co mogę zrobić, aby mój pies nie oddawał moczu w nocy?

Idąc do toalety, zachęcaj psa do wypróżniania się na określonej powierzchni. Dlatego lepiej nie rozpraszać psa ekscytującymi zabawami. Dobrze jest chwalić swojego pupila za każde zachowanie przed oddaniem moczu lub kału i nagradzać go (np. smakołykami) za każdym razem, gdy załatwi swoje potrzeby fizjologiczne.

Dlaczego mój pies sika w domu?

Z problemem stresu związany jest lęk separacyjny, na który cierpią również psy. W tym przypadku pies sika, gdy nie ma nas w domu. Pies po prostu boi się samotności i cierpi na lęk separacyjny. Kiedy pies jest pod wpływem stresu, rozładowuje go poprzez oddawanie moczu.

Czy Twój pies lubi zapach cynamonu?

Zapach, który powinien kojarzyć się Twojemu pupilowi – zaleca się zacząć od ćwiczenia na określonych zapachach. Są to olejki eteryczne: goździkowy, pomarańczowy, cynamonowy….. ale możesz zacząć od dowolnego innego olejku lub zapachu, którego pies nie czuje na co dzień; hermetyczny pojemnik do ukrycia zapachu.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: