Czemu pies je kupy

Co zrobić, gdy pies zjada odchody?

Jest to problem, który powinien nas zaniepokoić, jeśli chodzi o dorosłego psa, który zjada własne odchody. Dlaczego to robi? Przede wszystkim należy skonsultować się z weterynarzem, ponieważ zjawisko to może być związane z wieloma chorobami, w tym na przykład z zaburzeniami trawienia (brak flory bakteryjnej)

Czego brakuje psu, gdy robi kupę?

Istnieje co najmniej kilka hipotez związanych z tym pytaniem. Według jednej z nich dieta psów zjadających odchody innych zwierząt zawiera zbyt dużo węglowodanów, zbyt mało błonnika i za mało witamin z grupy B

Czy Twój pies zjada własne odchody?

Chociaż większość opiekunów patrzy na to z obrzydzeniem, psy jedzące własne odchody są całkowicie naturalnym zachowaniem. Szacuje się, że od 20 do 50 procent psów może cierpieć na koprofagię. U szczeniąt w wieku poniżej jednego roku liczba ta może być nawet wyższa

Co możesz zrobić, aby Twój pies przestał jeść kupę?

przede wszystkim nie karć psa – to zachowanie jest poza jego kontrolą, jak najszybciej wprowadź suplement, taki jak CoproVet. Dopóki pies nie będzie wolny od tego niepożądanego zachowania, trzymaj go na smyczy lub w kagańcu, aby zminimalizować możliwość zjedzenia przez niego nieczystości.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: