Czemu pies liże łapy

Co to znaczy, że pies liże łapy?

Ogólnie rzecz biorąc, lizanie łap jest normalnym zachowaniem dla wielu psów. Robią to po jedzeniu, po zabawie na świeżym powietrzu, a czasem przed snem. Jeśli jednak zauważysz, że Twój pies robi to częściej, a skóra między palcami jest podrażniona lub pozbawiona włosów, powinieneś skontaktować się z weterynarzem

Co to znaczy, że pies się trzęsie?

Dlaczego pies się trzęsie, nawet jeśli nie jest mokry? Czasami po głaskaniu lub wyjściu z samochodu psy wykonują ruchy, jakby otrząsały się z wody. Podobnie po przebudzeniu zwierzę rozciąga się, ziewa i trzęsie, aby rozprostować kości i pobudzić organizm.

Dlaczego pies liże łapy od spodu?

Jeśli pies liże łapę w jednym miejscu, istnieje duża szansa, że właśnie się skaleczył. W takiej sytuacji należy oczyścić ranę, zdezynfekować ją. Jeśli nie jest głęboka, wystarczy zabezpieczyć łapę bandażem i nie dopuścić do jej zabrudzenia. I odwrotnie, nie należy pozwalać psu na lizanie rany.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: