Dlaczego pies kładzie się tyłem

Dlaczego pies śpi plecami do właściciela?

Ta pozycja pozostawia otwarty brzuch psa. Takie zachowanie oznacza, że pies czuje się bardzo komfortowo i zrelaksowany w pobliżu osoby, obok której zasypia. Ufa jej całkowicie i wie, że nic mu nie grozi.

Co to znaczy, że pies chodzi do tyłu?

Pies chce w ten sposób zatrzymać trenera i zmusić go do nawiązania kontaktu z innym psem, a może boi się drugiego psa i nie chce iść dalej. Być może pies się boi i liczy na reakcję trenera. Do trenera: „Boję się, ona nie chce tam iść. Martwię się o tego psa” Często w takiej sytuacji pies jest skulony, ma uszy ściągnięte do tyłu i podkulony ogon.

Co to znaczy, że pies siada na kolanach?

Zarówno suki, jak i samce czasami siadają na kolanach właściciela, aby się pobawić. Siadaniu często towarzyszy turlanie się, a nawet wydawanie zabawnych dźwięków. Może to prowadzić do zapasów i zabawy ze zwierzęciem, a później pies może polizać cię „na śmierć”

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: