Gdzie zarejestrować chip psa

Gdzie najlepiej zarejestrować czip psa?

Weterynarze, schroniska, władze i organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt mogą bezpłatnie rejestrować zwierzęta w międzynarodowej bazie danych SAFE-ANIMAL. Dzięki temu właściciel zwierzęcia z czipem może bezpłatnie dokonać zmian podczas wizyty w klinice weterynaryjnej.

Gdzie najtaniej zarejestrować czip mojego psa?

Na stronie safe-animal.eu wpisujesz dane swojego pupila (jako osoba fizyczna) i wykupujesz abonament, który umożliwia edycję danych właściciela zwierzęcia (w zależności od pakietu usług od 59 zł do 390 zł).

Ile kosztuje zaczipowanie psa?

Ceny czipowania są bardzo zróżnicowane, ale z reguły koszt takiej usługi waha się od 50 do 200 zł. Cena zależy od producenta czipa oraz cennika danej lecznicy weterynaryjnej.

Jak zarejestrować psa w urzędzie?

Właściciel psa musi zarejestrować jego posiadanie w urzędzie gminy. Najczęściej odbywa się to w wydziale finansowym. Każda zmiana właściciela psa musi zostać zgłoszona do tego samego wydziału. Wymagane dokumenty to dowód osobisty i świadectwo szczepienia psa.

Ile kosztuje mikroczipowanie psa?

Mikroczipowanie psa kosztuje od 50 do 150 zł, koszt czipa jest już wliczony w tę kwotę.

Jak mogę zmienić właściciela czipa?

Lekarz weterynarii może samodzielnie zmienić dane właściciela Twojego pupila. Nie musisz pisać ani dzwonić do biura SAFE-ANIMAL, aby dokonać zmian w aktach osobowych.

Jak zarejestrować czip?

Kto rejestruje czip? Niestety ta kwestia nie jest uregulowana prawnie. Jeśli Twój pupil zostanie zaczipowany w naszym ośrodku – czip zostanie zarejestrowany przez lekarza weterynarii w jednej z najpopularniejszych baz danych zwierząt www.safe-animal.eu (International Animal Data Base).

Jak zarejestrować psa w urzędzie skarbowym?

Psa należy zarejestrować w urzędzie skarbowym w ciągu 14 dni od jego zakupu. Tam należy uiścić należny podatek w kasie urzędu i złożyć deklarację PCC-3.

Gdzie zgłosić zmianę właściciela psa?

Zmiana wprowadzonych danych osobowych właściciela zwierzęcia leży w gestii lekarza weterynarii. Nie musisz pisać ani dzwonić do biura SAFE-ANIMAL, aby wprowadzić zmiany w pliku.

Jak mogę zmienić chip mojego psa?

Aby zmienić dane, zaloguj się na swoje konto. Następnie przejdź do okna – KARTA – i kliknij w kreskę ołówka po prawej stronie numeru mikroczipa. Pojawi się panel edycji danych, w którym należy wprowadzić nowe dane i zapisać zmiany.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: