Ile suchej karmy dla psa

Ile suchej karmy potrzebuję dla psa o wadze 50 kg?

Dla dorosłych psów współczynnik RER oblicza się według wzoru:

Masa ciała psa w kg RER (kcal/dzień) = 70 x masa ciała psa0,75
45 1216
50 1316
60 1509
70 1694

Ile powinien jeść pies o wadze 4 kg?

Dla małych psów, do 5 kg, dawka suchej karmy na posiłek wynosi zwykle około 80 g. Dla psów średniej wielkości, do 10 kg, wartości wahają się od 80 g do 150 g. Dla psów średniej wielkości, do 20 kg, wartości wahają się od 80 g do 240 g suchej karmy.

Jak obliczyć wagę suchej karmy?

Zakładamy, że to, co znajduje się w opakowaniu karmy, którą kupujemy, to 100%. Następnie, zgodnie z tą metodologią, określamy ilość każdego składnika w suchej masie. Bierzemy ilość białka (zakładając, że jest to mięso). Dzielimy tę wartość przez ilość suchej masy i mnożymy przez 100.

Ile dziennie powinien jeść pies o wadze 10 kg?

Dla małych psów, do 5 kg, dawka suchej karmy na raz wynosi zwykle około 80 g. Dla psów średniej wielkości, do 10 kg, jest to od 80 g do 150 g. Dla średnich psów o wadze do 20 kg jest to od 80 g do 240 g suchej karmy.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: