Jak dobrać szelki dla psa

Jak zmierzyć psa, aby kupić szelki?

Aby dokonać pomiaru, należy zmierzyć centymetr pod pyskiem, a następnie okrążyć górną część czaszki. Nie zapomnij o szerokości szelek. Zasada jest tutaj bardzo prosta – im większy pies, tym szersze szelki. Dla małego psa najbardziej odpowiednie będą szelki o szerokości od 1,5 cm do 3 cm.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar szelek dla psa?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar szelek, należy zmierzyć obwód szyi psa w najszerszym miejscu (obwód mierzymy od podstawy szyi przez mostek) oraz obwód klatki piersiowej. W przypadku, gdy pomiar odpowiada maksymalnemu rozmiarowi dla danego rozmiaru, zalecamy wybór większego rozmiaru.

Jak dobrać rozmiar szelek?

Zmierz obwód szyi i obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu zwierzęcia, a następnie dodaj do wyników 2 cm wolnej przestrzeni. Porównaj te wartości z tabelą rozmiarów na stronie producenta uprzęży i wybierz najbardziej odpowiedni rozmiar.

Które szelki są najlepsze dla zdrowia mojego psa?

Najpopularniejszym rodzajem szelek są szelki GUARDY. Są one zalecane przez większość lekarzy weterynarii i ortopedów. Ich konstrukcja jest bezpieczna dla anatomii, nie utrudnia ruchu łopatek i równomiernie rozkłada ciężar, dzięki czemu uprząż jest bardzo wygodna dla psa.

Które szelki nie są odpowiednie dla psa?

Źle dopasowane, zbyt ciasne szelki (zwłaszcza takie, które zbyt mocno przylegają do klatki piersiowej) mogą ograniczać ruchy i oddychanie, a w przypadku szczeniąt przyczyniać się do powstawania wad rozwojowych, a nawet deformacji stawów.

Jakie szelki wybrać dla psa, który ciągnie na smyczy?

Szelki Easy Walk posiadają zapięcie z przodu, dzięki czemu gdy pies ciągnie za smycz, automatycznie odwraca się w stronę trenera, uniemożliwiając ciągnięcie. Pies nie może ciągnąć tak, jak w przypadku zwykłych szelek, w których mocowanie znajduje się z tyłu.

Jaki rozmiar szelek jest odpowiedni dla Twojego psa?

Szelki

Rozmiar Szerokość obroży Wysokość
XS 1,5 cm, 2 cm 12 cm
S 2 cm, 2,5 cm 15 cm
M 2 cm, 2,5 cm 18 cm
L 2,5 cm, 3,5 cm 22 cm

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: