Jak działa chip u psa

Jak znaleźć psa z czipem?

Czy czip umożliwia zlokalizowanie zwierzęcia? Cóż, jednym z najczęstszych mitów do obalenia jest to, że nie, chip nie działa jak GPS. Dlatego ważne jest nie tylko zaczipowanie psa, ale także wprowadzenie numeru czipa i swoich danych (zwykle nie są one własnością publiczną) do jednej ze specjalistycznych baz danych

Czy czip może odpaść?

Sam czip nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest bezpieczny dla zwierzęcia. Problemy mogą pojawić się tylko wtedy, gdy chip zostanie nieprawidłowo wprowadzony pod skórę, tj. może na przykład wypaść, jeśli zostanie wprowadzony zbyt głęboko.

Jak aktywować chip u mojego psa?

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi, konieczne jest najpierw wszczepienie mu mikrochipu. Weterynarz wykonuje tę procedurę w bardzo prosty sposób, podobny do zwykłego zastrzyku. Numer czipa należy następnie zarejestrować w systemie SAFE-ANIMAL. Z pewnością zwiększy to szanse na odnalezienie zwierzęcia w przypadku jego zaginięcia.

Czy możliwe jest wykrycie chipa u psa?

Tak, ponieważ cała procedura trwa zaledwie kilka minut, a chip jest wstrzykiwany za pomocą strzykawki. Oznacza to, że procedura czipowania psa nie jest bardziej bolesna niż obowiązkowe szczepienie, któremu poddawane są wszystkie psy. Chip nie jest również odczuwalny ani bolesny dla zwierzęcia po zabiegu.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: