Jak karać psa po ugryzieniu

Co zrobić z psem, który ugryzł swojego właściciela?

Możesz również pomóc w leczeniu i odkażaniu ran, towarzyszyć ofierze w klinice lub wezwać karetkę pogotowia. Szczególnie w przypadku ran we wrażliwych miejscach warto wezwać karetkę. Jeśli pies ugryzie dziecko lub osobę starszą, zawsze najlepiej jest wezwać pomoc medyczną.

Jaka jest grzywna za pogryzienie przez psa?

Jeśli zostaniemy zaatakowani przez cudze zwierzę, możemy skorzystać z normy zawartej w art. 77 Kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nim osoba, która nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 zł albo karze nagany.

Gdzie oddać psa, który gryzie?

Albo do dobrego schroniska dla bezdomnych zwierząt, które zgodzi się przygarnąć psa (pamiętaj, że nie jest to konieczne – schroniska są dla zwierząt NIE, Twój pies ma Ciebie – „właściciela”, prawnego opiekuna, ze wszystkimi prawami, ale i obowiązkami).

Czy mój pies mi wybaczy?

Czas dowiedzieć się prawdy! Psy wybaczają nam wiele błędów i są wobec nas cierpliwe. Jako odpowiedzialny opiekun musimy przede wszystkim nauczyć się języka psa i komunikować się z nim w taki sposób, abyśmy się rozumieli.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: