Jak karać psa

Jak pokazać szczeniakowi, że tak nie wolno?

Najlepszą formą kary dla psa jest ignorowanie niepożądanego zachowania. Oto przykład: wchodzimy do domu po pracy, a tam czeka na nas dyszący pies. Zaczyna na nas skakać, a my zwracamy jego uwagę na dwa sposoby: krzycząc na niego, nakazując mu przestać lub energicznie go witając.

Jak skutecznie przywołać psa?

Wielokrotnie trenuj psa w schemacie „przywołanie – nagroda – zwolnienie”. Jeśli już musisz zapiąć smycz, najpierw pobaw się lub nagródź psa, zanim zapniesz smycz. Nie goń psa. Pamiętaj, że to od ciebie zawsze zależy, czy uciekniesz, a od twojego zwierzaka zawsze zależy, czy będzie cię gonił.

Jak być konsekwentnym wobec psa?

Najlepszą metodą szkolenia psa jest wzmocnienie pozytywne. Nagradzamy psa, gdy zachowuje się tak, jak tego oczekujemy. Jeśli pies nie zachowuje się zgodnie z wymaganiami trenera, nie karzemy go, nie krzyczymy ani nie bijemy. Po prostu pozostajemy obojętni na źle wykonane zadania.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: