Jak nauczyć psa aportować

Jak nauczyć psa grać w piłkę?

Uzbrój się w smakołyki i nagradzaj psa za każdym razem, gdy podniesie aport. Zachętą może być także kliker, głaskanie lub radosne słowa. Ważne jest jednak, aby pies kojarzył fakt brania piłki do pyska z czymś pozytywnym. Nie zachęcaj psa zbyt wcześnie

Jak nauczyć psa przynoszenia piłki do ręki?

Pokaż psu piłkę podczas spaceru w szybkim tempie. Gdy pies się nią zainteresuje – zacznie na nią patrzeć i skakać – rzuć piłkę jak najdalej za siebie. Gdy pies dogoni i złapie piłkę, zacznij uciekać truchtem, przywołując swojego pupila. Najprawdopodobniej nie upuści swojej zdobyczy, ale będzie cię gonił z piłką w pysku.

Jak nauczyć psa komendy aportowania?

Najpierw weź dwie zabawki i szarpiąc lub łapiąc ulubioną, zamień ją na drugą. Gdy pies zaangażuje się w zabawę i zacznie ciągnąć przedmiot, puść zabawkę i pozwól zwierzakowi wygrać. Gdy ją puści, odzyskaj drugą zabawkę, najlepiej ukrytą za jego plecami.

Czy psy lubią grać w piłkę?

Dlaczego psy lubią grać w piłkę? U niektórych ras psów, zwłaszcza tych wykorzystywanych do polowań, sezonowość jest we krwi. Chociaż typowe zachowania i instynkty łowieckie zostały utracone przez setki lat udomowienia, tropienie i prześladowanie zdobyczy jest nadal nieodłącznym elementem naszych ukochanych psów.

Jak nauczyć szczeniaka łapania zdobyczy?

Najpierw należy rzucić przedmiot, a następnie wydać psu komendę. Zwierzę powinno ruszyć za przedmiotem dopiero po wydaniu komendy. Następnie pies podnosi rzucony przedmiot z ziemi i przynosi go do ciebie. Gdy zwierzę wróci z piłką, musi zwrócić ci przedmiot.

Czy rzucanie piłki psu jest w porządku?

Czy na pewno? Tak, pies jest fizycznie zmęczony, ale ciągłe rzucanie mu piłki nie służy uspokojeniu jego emocji. Wręcz przeciwnie, pies nie ma możliwości w pełni zaspokoić największej potrzeby każdego małego drapieżnika – udanego polowania.

Jak nauczyć psa oddawania piłki?

Gdy znajdziesz się w pobliżu psa, przykucnij i wyciągnij rękę tak, aby znajdowała się pod jego pyskiem, rzucając komendę „daj” lub „puść”. Gdy pies poda piłkę bezpośrednio do twojej ręki, natychmiast nagródź go smakołykiem, który trzymasz w drugiej ręce. Nie nagradzaj psa, jeśli zabawka upadnie na ziemię.

Czy szczeniak może aportować piłkę?

Piłka do aportowania powinna dobrze leżeć w dłoni, aby zabawa nie stała się udręką. Powinna być również odpowiednia dla naszego pupila. Szczenięta, rasy miniaturowe, dorosłe psy średniej wielkości, olbrzymy, a nawet bull teriery o bardzo silnych szczękach będą potrzebowały różnych piłek.

W jakim wieku mogę zacząć trenować mojego psa?

Zaleca się jednak rozpoczęcie szkolenia psa w wieku około 8 tygodni.

Dlaczego pies nie chce oddać piłki?

Innym powodem, dla którego pies nie chce łapać i oddawać zabawek, jest stały dostęp do nich. Aportowanie piłki nie jest jedyną przyjemnością, jakiej pies może się nauczyć. Jeśli pies może nosić ją w pysku po mieszkaniu, skubać ją na łóżku i rzucać ją sobie, uczy się samodzielnej zabawy.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: