Jak nauczyć psa sikania na matę

Czy powinienem trenować mojego psa, aby sikał na matę?

Jednak, aby zmniejszyć ilość bałaganu w domu, można przyzwyczaić zwierzę do sikania na matę. Pamiętaj, że mata służy jedynie do ochrony podłogi przed moczem psa i nigdy nie trenuj psa, aby sikał na nią zamiast robić kupę na zewnątrz

Jak długo trwa nauczenie szczeniaka czystości?

Jak długo trwa przyuczenie szczeniaka do czystości? Uzbrój się w cierpliwość! Szczeniak może mieć 7-8 miesięcy, gdy zacznie chodzić do toalety na zewnątrz. W przypadku mniejszych ras może to potrwać nawet dłużej.

Dlaczego szczeniak nie sika na matę?

Jak wspomniano powyżej, szkolenie wymaga czasu i cierpliwości. Jeśli pies sra poza matą, nie oznacza to, że próbuje zepsuć swojego trenera. Po prostu nie nauczył się jeszcze, jak to robić, a mięśnie zwieracza szczeniaka są w pełni funkcjonalne dopiero w wieku około 6 miesięcy.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: