Jak sprawdzić hodowlę psów

Jak sprawdzić związek kynologiczny?

Można to zrobić, kontaktując się z odpowiednim lokalnym oddziałem stowarzyszenia. Można również sprawdzić, czy hodowca jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w systemie wyszukiwania hodowców na oficjalnej stronie FCI lub w bazie nazwisk hodowlanych samego Związku Kynologicznego w Polsce

Czy ZKwP jest FCI?

W Polsce jest to Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP). Wszystkie hodowle, które są członkami tej organizacji są również automatycznie członkami FCI. Oznacza to, że zakup psa od Związku Kynologicznego w Polsce będzie dokładnie tym samym, co zakup psa od FCI. Związek Kynologiczny jest największą organizacją kynologiczną w naszym kraju.

Których hodowli należy unikać?

nr. 230, par. 1373), polskie prawo zakazuje prowadzenia hodowli psów i kotów w celach zarobkowych; zakaz ten nie dotyczy zwierząt rasowych zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem działania jest hodowla psów i kotów rasowych.

Co FCI oznacza dla psów?

Fédération Cynologique Internationale to największa międzynarodowa organizacja zajmująca się psami, z siedzibą w Belgii i zrzeszająca 99 krajowych organizacji zajmujących się psami. Zadania FCI obejmują: opracowywanie standardów dla ras psów, ustalanie zasad hodowli, wystawiania i szkolenia.

Jak mogę sprawdzić, czy moja hodowla psów jest zarejestrowana?

Każda legalna hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) na stronie www.zkwp.pl. Każdy może bezpłatnie sprawdzić, czy hodowca znajduje się na liście zarejestrowanych hodowców. Jeśli nie – jest po prostu oszustem, niezależnie od tego, jak tłumaczy brak wpisu na stronie związku.

Jak mogę sprawdzić, czy hodowca jest pseudohodowcą?

Istnieje wiele definicji pseudohodowli. Najtrafniejsza z nich sugeruje, że za pseudohodowcę można uznać każdą hodowlę zarejestrowaną w innym związku niż Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP).

Jak rozpoznać, że pies pochodzi z pseudohodowli?

Jeśli mamy wątpliwości, czy wybrana przez nas hodowla należy do Związku Kynologicznego, wystarczy sprawdzić ją w rejestrze. Każdy legalny hodowca jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce na stronie www.zkwp.pl.

Jak mogę sprawdzić, czy dana hodowla jest członkiem FCI?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie hodowli jest kontakt z centralą ZKWP – Związek Kynologiczny w Polsce lub telefonicznie/mailowo z dowolnym biurem ZKWP – powiedzą Ci, czy hodowla jest zarejestrowana i spełnia warunki FCI.

Z jakiej hodowli najlepiej kupić psa?

Najlepiej sprawdzić, czy hodowla, do której się zgłaszamy, jest zarejestrowana w organizacji o nazwie Związek Kynologiczny w Polsce. Związek Kynologiczny (ZKwP) to stowarzyszenie profesjonalistów zajmujących się wystawianiem i legalną hodowlą psów rasowych. Najlepsze hodowle nie zamieszczają ogłoszeń na portalach. Należy kontaktować się z nimi bezpośrednio.

Jak sprawdzić, czy hodowla nie jest pseudohodowlą?

JAK ODRÓŻNIĆ HODOWCĘ OD PSEUDOHODOWCY? Głównym znakiem odróżniającym hodowcę od pseudohodowcy jest jego CEL. Celem hodowcy jest hodowla. Oznacza to selekcję i wybór zwierząt do hodowli w taki sposób, aby zachować standard rasy.

Co oznacza pseudohodowla?

Pseudohodowla to nielegalna hodowla niecertyfikowanych zwierząt czystej krwi. Na tego typu działalność nie jest wydawana licencja hodowlana. Oznacza to, że jest ona prowadzona przez osoby, które nie są zarejestrowane w odpowiednim urzędzie. Osoby zaangażowane w tę działalność są nastawione wyłącznie na zysk finansowy.

Jak mogę sprawdzić, czy hodowca jest pseudohodowcą?

Każdy legalny hodowca jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce na stronie www.zkwp.pl. Każdy może bezpłatnie sprawdzić, czy dany hodowca znajduje się na liście zarejestrowanych hodowców. Jeśli nie – jest po prostu oszustem, niezależnie od tego, jak tłumaczy brak wpisu o nim na stronie związku.

Jak sprawdzić hodowcę w FCI?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie hodowli jest kontakt z centralą ZKwP – Związku Kynologicznego w Polsce lub telefon/email do dowolnego oddziału ZKwP – powiedzą Ci, czy hodowla jest zarejestrowana i czy spełnia warunki FCI.

Jak sprawdzić czy hodowla jest zarejestrowana?

Każdy legalny hodowca jest zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) na stronie www.zkwp.pl. Każdy może bezpłatnie sprawdzić, czy hodowca znajduje się na liście zarejestrowanych hodowców. Jeśli nie – jest po prostu oszustem, niezależnie od tego, jak tłumaczy brak wpisu o nim na stronie związku.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: