Jak uciszyć szczekającego psa sąsiada

Gdzie zgłosić szczekającego psa sąsiada?

Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej w Poznaniu wyjaśnia, że właściciel zwierzęcia ponosi pełną odpowiedzialność za zachowanie swojego pupila. Dlatego jeśli pies szczeka cały dzień i noc, zaniepokojony sąsiad może zgłosić to straży miejskiej

W jakich przypadkach szczekanie psa podlega karze?

Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym czynem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Czy szczekający pies jest wykroczeniem?

Czy szczekający pies to grzywna dla właściciela? Pierwszą odpowiedzią, jaka przychodzi na myśl w opisanej sytuacji, jest wykroczenie opisane w paragrafie 51 Kodeksu wykroczeń. To właśnie ten przepis ma zastosowanie, gdy mówimy o zakłócaniu ciszy i spokoju w porze nocnej.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: