Jak wygląda chip dla psa

Gdzie znajduje się czip dla psa?

Zazwyczaj czip umieszczany jest po lewej stronie szyi lub między łopatkami. W tym miejscu weterynarz odgarnie włosy na bok lub ogoli miejsce wszczepienia, aby było bardziej widoczne. Mikroczip wszczepiany jest za pomocą grubej igły. Cała procedura przebiega bardzo sprawnie i przypomina zastrzyk

Jak wygląda mikroczip dla psa?

Urządzenie jest zakodowane 15-cyfrowym kodem, który jest indywidualny dla każdego zwierzęcia. Zawiera on między innymi takie informacje jak imię i nazwisko oraz numer telefonu właściciela czworonoga i musi zostać zarejestrowany w specjalnych bazach danych.

Jakie dane przechowywane są w czipie psa?

Co to jest czip? Czip składa się z mikroczipa, na którym znajduje się 15-cyfrowy numer. Dzięki temu w bazie danych można znaleźć informacje o właścicielu zwierzęcia, jego miejscu zamieszkania czy numerze telefonu. Sam chip jest wielkości ziarenka ryżu, zazwyczaj w formie małej „kapsułki”.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: