Jak zarejestrować chip psa

Czy muszę zarejestrować chip?

Po wszczepieniu chipa do ciała psa należy go zarejestrować. Oznacza to wprowadzenie numeru mikroczipa do bazy danych. Nie ma jednej dużej wspólnej bazy danych dla wszystkich zwierząt – jest ich kilka.

Gdzie mogę zarejestrować psa z chipem?

Aby zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo, należy najpierw wszczepić mu mikroczip. Jest to wykonywane przez weterynarza w bardzo prosty sposób, podobny do zwykłego zastrzyku. Numer czipa należy następnie zarejestrować w SAFE-ANIMAL.

Ile kosztuje rejestracja czipa dla psa?

Jeśli rejestracja jest przeprowadzana przez lekarza weterynarii, kosztuje inaczej, więc koniecznie zapytaj o to podczas wizyty u weterynarza i wszczepienia czipa (czasami rejestracja jest bezpłatna). Z kolei identyfikacja.pl ma opłatę podstawową w wysokości 49 zł – jest to opłata jednorazowa, bez abonamentu czy subskrypcji.

Jak zmienić dane właściciela psa w chipie?

Lekarz weterynarii może samodzielnie zmienić wprowadzone dane osobowe właściciela zwierzęcia. Nie trzeba pisać ani dzwonić do biura SAFE-ANIMAL, aby dokonać zmian w rekordzie.

Czy rejestracja chipa mojego psa jest płatna?

Podczas rejestracji należy najpierw podać numer kontaktowy, pod którym można skontaktować się z właścicielem w przypadku zaginięcia zwierzęcia. Rejestracja w głównych bazach danych jest płatna. Jest to jednak opłata jednorazowa.

Jak sprawdzić, czy chip jest zarejestrowany?

Jeśli nie możesz znaleźć numeru mikroczipa, którego szukasz, możesz skorzystać z globalnej wyszukiwarki baz danych WORLDPETNET, aby ustalić, czy mikroczip jest zarejestrowany w jednej z baz danych zintegrowanych z platformą ESL.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: