Jaka rasa psa żyje najdłużej

Które rasy psów żyją najdłużej?

10 ras psów, które żyją najdłużej. Z nimi masz szansę się zestarzeć

  1. Chihuahua – od 12 do 20 lat.
  2. Jamnik – od 12 do 17 lat. …
  3. Border Collie – od 10 do 17 lat. …
  4. Toy Poodle – od 13 do 16 lat. …
  5. Yorkshire Terrier – od 13 do 16 lat. …
  6. Jack Russell Terrier – od 13 do 16 lat. …
  7. Szpic miniaturowy – od 12 do 16 lat. …
  8. Maltańczyk – od 12 do 15 lat. …

Jaka jest najmądrzejsza rasa psów na świecie?

Border Collie to najmądrzejszy pies na świecie Border Collie to wyjątkowe psy, uważane za najmądrzejszą rasę na świecie. Są posłuszne, podatne na szkolenie, szybko się uczą i chętnie wykonują zadania postawione przed nimi przez trenera. To także niezwykle aktywne psy, które uwielbiają biegać i nie tolerują bezczynności.

Kto jest mądrzejszy – pies czy kot?

Herculano-Houzel "sugeruje to, że psy mają znacznie większe zdolności poznawcze (uczenia się) niż koty". Wyniki badania zostaną opublikowane w najnowszym wydaniu Frontiers in Neuroanatomy. Oczywiście inteligencja to tylko jedna, ale nie jedyna cecha czworonogów.

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: