Szczepienia psa kiedy

Kiedy szczepić psa?

Szczepienie szczeniaka przeprowadza się w 3 powtórzeniach. Pierwsza dawka przypada na 6-8 tydzień życia psa. Kolejne – co 2-4 tygodnie, tj. druga – w wieku 9-11 tygodni, trzecia – w wieku 12-15 tygodni. Szczepienie przypominające wykonuje się po roku, a kolejne dawki co 3 lata

Jak często należy szczepić psa?

Właściciele psów są zobowiązani do zaszczepienia swoich zwierząt przeciwko wściekliźnie w ciągu 30 dni od ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie co najmniej co 12 miesięcy od ostatniego szczepienia.

Jakie szczepienia są obowiązkowe dla psów?

World Veterinary Association for Small Animals) wskazuje, że 4 szczepienia – przeciwko wściekliźnie, nosówce, parwowirozie i chorobie Rhubarta – powinny być obowiązkowe już dla szczeniąt. Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi dodatkową ochronę, sprawdź naszą ofertę ubezpieczeń dla właścicieli psów.

Kiedy mogę wykąpać szczeniaka?

Zasadniczo szczenięta nie powinny być kąpane, chyba że jest to konieczne. Z reguły pierwsza kąpiel nie powinna mieć miejsca przed ukończeniem 3 miesiąca życia. Ważne jest, aby upewnić się, że szczeniak jest na bieżąco ze wszystkimi szczepieniami.

Kiedy mogę wyjść na pierwszy spacer z psem?

Oznacza to, że pierwszy spacer z psem może odbyć się między 16 a 18 tygodniem życia. O czym jednak należy pamiętać, wyprowadzając swojego pupila po raz pierwszy na zewnątrz?

Kamyl Brzeziński
Kamyl Brzeziński/ author of the article
Cześć, jestem twórcą strony twojpiesak.pl. Poświęciłem tę stronę wszystkiemu, co związane jest z opieką i troską o psy. Moja miłość do tych czworonożnych przyjaciół zainspirowała mnie do stworzenia zasobu, gdzie właściciele psów mogą znaleźć przydatne informacje o zdrowiu, żywieniu i pielęgnacji swoich pupili. Staram się dostarczać aktualne i sprawdzone porady, aby pomóc właścicielom psów zapewnić najlepszą opiekę swoim zwierzakom. Moim celem jest stworzenie społeczności, gdzie miłośnicy psów mogą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, aby poprawić życie swoich ukochanych pupili.
Twój pies

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: